Premier: wczesną wiosną ogłoszę decyzję dot. mojej przyszłości w PO

DI, PAP
opublikowano: 20-02-2013, 14:35

Premier Donald Tusk zapowiedział w środę, że wczesną wiosną odbędzie się posiedzenie Rady Krajowej PO, na którym - w kontekście wyborów szefa partii - poinformuje o "swojej przyszłości w Platformie".

"Na pewno wczesną wiosną odbędzie się posiedzenie Rady Krajowej Platformy Obywatelskiej, tam zaproponuję z wieloma szczegółami kalendarz działań Platformy, termin naszego zjazdu, gdzie kończy się kadencja władz i także moją decyzję dotyczącą mojej przyszłości w Platformie" - powiedział lider PO, premier Donald Tusk na środowej konferencji prasowej.

Wybory szefa PO mają odbyć się w 2014 roku - poprzedzą je wybory na innych szczeblach partii, m.in. w regionach. Premier zapowiedział jakiś czas temu, że nie będzie brał w nich udziału, ale wielu polityków - również w PO - nie wierzy, że szef rządu rzeczywiście zrezygnuje z kierowania partią.

Według informacji PAP posiedzenie Rady Krajowej PO jest wstępnie planowane na marzec br.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI, PAP

Polecane