Premier: większość polskich pomysłów energetycznych będzie w "Zielonej Księdze"

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 20-03-2006, 13:48

Premier Kazimierz Marcinkiewicz uważa, że większość pomysłów, które znalazły się w polskiej propozycjidotyczącej bezpieczeństwa energetycznego w UE znajdzie się w "Zielonej Księdze".

Premier Kazimierz Marcinkiewicz uważa, że większość pomysłów, które znalazły się w polskiej propozycjidotyczącej bezpieczeństwa energetycznego w UE znajdzie się w "Zielonej Księdze".

    Premier powiedział w poniedziałek, że odnosi takie wrażenie po rozmowach telefonicznych, jakie odbył w tej sprawie z kanclerzem Austrii Wolfgangiem Schuesselem i  z niemiecką kanclerz Angelą Merkel. W tym tygodniu Komisja Europejska będzie dyskutować w Brukseli nad założeniami tego dokumentu.

    "One (te rozmowy - PAP) wskazują na to, że większość rzeczy, jakie znajdowały się jako elementy najważniejsze w naszej debacie i naszych propozycji (dotyczących bezpieczeństwa energetycznego-PAP) zostały w +Zielonej Księdze+ zawarte" - powiedział premier.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane