Premier Włoch zablokował już trzecie chińskie przejęcie w tym roku

opublikowano: 23-11-2021, 17:33

Premier Mario Draghi sprzeciwił się już trzeciemu przejęciu z udziałem chińskiej firmy od objęcia przez jego rząd władzy we Włoszech w lutym tego roku, informuje Reuters.

O skorzystaniu przez rząd Włoch ze „złotego głosu” poinformowała we wtorek chińska firma Zhejiang Jingsheng Mechanical. Chciała ona stworzyć joint venture z oddziałem Applied Materials w Hongkongu, które przejęłoby włoski biznes maszyn do drukowania układów należący do amerykańskiej spółki.

Mario Draghi, fot. Bloomberg
Mario Draghi, fot. Bloomberg

Reuters pisze, że powody zablokowania transakcji nie są obecnie znane. Agencja przypomina, że rządy Włoch korzystały dotąd pięciokrotnie ze „złotego głosu” do zablokowania transakcji od wprowadzenia w 2012 roku umożliwiającego to prawa. Czterokrotnie dotyczyło to transakcji z udziałem firm z Chin. Trzykrotnie skorzystał z takiej możliwości działający od dziewięciu miesięcy rząd Mario Draghiego.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane