Premier: wybory mogą się odbyć w ciągu dwóch miesięcy

opublikowano: 26-01-2007, 15:01

Gdyby Rada Warszawy podjęła decyzję o wygaśnięciu mandatu prezydent stolicy, nowe wybory mogłyby się odbyć w ciągu dwóch miesięcy.

Gdyby Rada Warszawy podjęła decyzję o wygaśnięciu mandatu prezydent stolicy Hanny Gronkiewicz-Waltz (PO), to nowe wybory mogłyby się odbyć w ciągu dwóch miesięcy - zapowiedział w piątek premier Jarosław Kaczyński na konferencji prasowej w Warszawie.

Jednocześnie premier podkreślił, że jest przeciwny proponowanej przez PO "ustawie abolicyjnej", gdyż jest niedopuszczalne, by "z powodu jednej osoby podejmować decyzje ustawodawcze". Jak dodał, gdy z powodu spóźnienia z oświadczeniem mandaty tracili pierwsi samorządowcy, to nikt nie protestował, a problem pojawił się dopiero wtedy, gdy dotknął prezydent stolicy.

J. Kaczyński podkreślił, że całkowitym nieporozumieniem są sugestie, iż rząd chciałby wykorzystać tę sytuację, aby przejąć władzę w Warszawie. "Będziemy się starali załatwić tę sprawę w sposób spokojny" - zapewnił premier.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane