Premier: zależy nam na polskim kapitale i polskich przedsiębiorcach

  • PAP
opublikowano: 23-05-2018, 13:01
aktualizacja: 23-05-2018, 13:06

Zależy nam na polskiej własności, polskim kapitale, polskich przedsiębiorcach, a dzięki wprowadzanym zmianom małe i średnie firmy oszczędzają rocznie 2 mld zł, mówił premier Mateusz Morawiecki w środę w Przygodzicach (Wielkopolskie).

Mateusz Morawiecki
Zobacz więcej

Mateusz Morawiecki fot. Marek Wiśniewski

Premier uczestniczy w środę w Przygodzicach spotkaniu przedsiębiorców i urzędników ws. reformy prawa gospodarczego, w tym głównie Konstytucji Biznesu.

W trakcie swojego wystąpienia ocenił, że w wyniku transformacji ustrojowej polscy przedsiębiorcy odnieśli sukces "jakby wbrew regulacjom, legislacji" i działaniu "otoczenia państwowego".

Jak dodał, małe i średnie przedsiębiorstwa często miały pod górkę, płacąc uczciwie podatki, podczas gdy właściciele m.in. wielkich wieżowców komercyjnych tego opodatkowania unikali.

"Zależy nam przede wszystkim na polskiej własności, polskim kapitale, polskich przedsiębiorcach i tak na to patrząc, przystąpiliśmy do najgłębszej przebudowy systemu gospodarczego w ostatnich 30 latach" - mówił szef rządu.

Jak mówił, nie jest to łatwe zadanie i porównał je do sytuacji zmieniania "marynarki, jadąc na rowerze". Jak tłumaczył, wtedy "nie wszystko widać bardzo dokładnie".

Morawiecki podkreślił, że w wprowadzone przez rząd niemal 100 zmian legislacyjnych związanych m.in. z Konstytucją Biznesu ma wymierny wpływ na przedsiębiorców.

"2 mld zł mniej więcej rocznie oszczędzają na tym małe i średnie polskie firmy" - zaznaczył premier.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu