Premier zapowiada budowę nowych polsko-ukraińskich przejść granicznych

Polska Agencja Prasowa SA
18-01-2006, 12:16

Premier Kazimierz Marcinkiewicz zapowiedział w środę w Medyce rozbudowę polsko-ukraińskich przejść granicznych oraz budowę nowych.

Premier Kazimierz Marcinkiewicz zapowiedział w środę w Medyce rozbudowę polsko-ukraińskich przejść granicznych oraz budowę nowych.

    "Środki na ten cel, przygotowane w tegorocznym budżecie zapewne nie są jeszcze wystarczające. Będziemy musieli wykonać jakieś przesunięcia, by te środki się znalazły. Na tym zależy i nam i stronie ukraińskiej, bo ruch z każdym rokiem znacząco wzrasta" - powiedział premier, który wizytował polsko-ukraińskie przejście w Medyce.

    Dodał, że bardzo ważna jest współpraca Polski z Ukrainą, a powstanie nowych przejść w znacznym stopniu ułatwi ruch między obydwoma krajami. Dotyczy to również wprowadzania dalszych udogodnień związanych z wizami dla obywateli Ukrainy.

    Premier interesował się także postępem prac modernizacyjnych prowadzonych na przejściu w Medyce.

    Obecnie rozbudowuje się tam terminal odpraw samochodów ciężarowych. Powstaje też nowy parking dla 32 TIR-ów. Ponadto poszerzane są pasy wjazdu i wyjazdu oraz część drogi w kierunku Przemyśla. W planie są również wymiany starych instalacji centralnego ogrzewania, wodno-kanalizacyjnych i energetycznych.

    Zakończenie prac, które kosztować będą 16 mln zł i finansowane są z funduszy Unii Europejskiej, przewidziano na koniec br. Inwestycja poprawi warunki pracy służb celnych i Straży Granicznej oraz usprawni stale nasilający się tam ruch podróżnych, przystosowując jednocześnie to najstarsze polsko-ukraińskie przejście (utworzone w 1946 r.) do wymogów stawianych przejściom na zewnętrznej granicy UE.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Motoryzacja / Premier zapowiada budowę nowych polsko-ukraińskich przejść granicznych