Premier zaprasza Gilowską do rządu, jeśli Sąd Lustracyjny umorzy sprawę

Polska Agencja Prasowa SA
27-06-2006, 14:36

Premier Kazimierz Marcinkiewicz oświadczył, że jeśli Sąd Lustracyjny umorzy postępowanie wobec Zyty Gilowskiej, to zaprasza ją ponownie do rządu. "Dziś, jutro, pojutrze, w każdym momencie" - powiedział premier.

Premier Kazimierz Marcinkiewicz oświadczył, że jeśli Sąd Lustracyjny umorzy postępowanie wobec Zyty Gilowskiej, to zaprasza ją ponownie do rządu. "Dziś, jutro, pojutrze, w każdym momencie" - powiedział premier.

Zastępca Rzecznika Interesu Publicznego Jerzy Rodzik uważa, że Rzecznik Interesu Publicznego powinien wnieść w czwartek o umorzenie przez Sąd Lustracyjny postępowania wobec Zyty Gilowskiej, gdyż nie pełni ona już funkcji publicznej.

Pytany o to premier powiedział: "proszę, żeby zwłaszcza zastępca rzecznika nic więcej w tej sprawie nie robił". "A jeśli ktokolwiek miałby podjąć taką decyzję (o umorzeniu postępowania - PAP), to pani profesor Gilowska: zapraszam do rządu, dziś, jutro, pojutrze, w każdym momencie, deklaruję powrót na stanowisko wicepremiera, tak, aby nikt nie manipulował już więcej. Wystarczy tego, po prostu dosyć. To, co jest to jest draństwo. I tylko w ten sposób można zareagować" - powiedział Marcinkiewicz.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Najważniejsze dzisiaj

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Premier zaprasza Gilowską do rządu, jeśli Sąd Lustracyjny umorzy sprawę