Czytasz dzięki

Premier: zasłanianie ust i nosa będzie też zalecane w zakładach pracy

  • PAP
opublikowano: 09-04-2020, 14:59

Zasłanianie ust i nosa będzie też zalecane w wielu zakładach pracy, poinformował w czwartek premier Mateusz Morawiecki pytany o wprowadzenie od 16 kwietnia obowiązku zasłaniania ust i nosa w przestrzeni publicznej.

Mateusz Morawiecki
Zobacz więcej

Mateusz Morawiecki fot. Marek Wiśniewski

Premier był w czwartek pytany przez dziennikarzy o wprowadzenie obowiązku noszenia np. maseczek ochronnych, które pozwolą zasłonić usta i nos i tym samym ograniczyć rozprzestrzenianie się epidemii koronawirusa.

"W wielu zakładach pracy będzie to zalecane, zwłaszcza tam, gdzie poszczególne normy obowiązujące wskazują na to, że osoby mogą znajdować się w pewnej bliskości wobec siebie, która może powodować przenoszenie wirusa drogą kropelkową - wszędzie tam ten obowiązek będzie rozszerzany" - zapowiedział premier. Jak dodał z jego informacji wynika, że w wielu polskich przedsiębiorstwach zasada zasłaniania ust i nosa już jest wprowadzona.

Szef rządu podziękował przy tym wszystkim zakładom pracy, w tym szwalniom, które w ostatnich dwóch tygodniach - jak mówił - "mocno przestawiają swoją produkcję", by można było uzyskać maseczki ochronne. "I na pewno ta produkcja będzie potrzebna, co najmniej w najbliższych kilku miesiącach, jeśli nie dłużej, bo czekamy na szczepionkę aż zostanie wynaleziona, ale nie wiemy, kiedy zostanie wynaleziona bądź na dobre skuteczne lekarstwo" - mówił szef rządu.

Minister zdrowia Łukasz Szumowski odnosząc się do kwestii pozyskiwania maseczek ochronnych dodał, że istotą w tej sprawie jest zasłonięcia ust i nosa.

"To mogą być również różne środki, które sami przygotujemy. Ale też cały przemysł polski, który został przestawiony na rzecz szycia i produkcji tych maseczek, masek, chustek zasłaniających będzie również w tej chwili uwalniany do dystrybucji, będzie udostępniany do szeroko pojętego rynku" - podkreślił szef MZ.

b960cf00-66b9-11ea-bc55-0242ac130003
Zdrowy Biznes
Bądź na bieżąco z informacjami dotyczącymi wpływu pandemii koronawirusa na biznes oraz programów pomocowych
ZAPISZ MNIE
Zdrowy Biznes
autor: Katarzyna Latek
Wysyłany nieregularnie
Katarzyna Latek
Bądź na bieżąco z informacjami dotyczącymi wpływu pandemii koronawirusa na biznes oraz programów pomocowych
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane