Premier: żeby uratować demokratyczny kapitalizm musimy stworzyć zasady rozbijające globalne monopole

  • PAP
opublikowano: 11-04-2019, 15:53

Żeby uratować demokratyczny kapitalizm musimy stworzyć nowe zasady, które będą pozwalały rozbijać globalne monopole - ocenił w czwartek podczas wykładu w Trybunale Konstytucyjnym premier Mateusz Morawiecki.

Premier podkreślał, że jego rząd utrzymuje polską walutę; ocenił, że przyjęcie euro i skutki takiego posunięcia będą zależne od tego, na jakim poziomie rozwoju gospodarczego jest dane państwo i jaką ma strukturę gospodarki.

Morawiecki stwierdził również, że mamy do czynienia w wielu krajach z rosnącym rozwarstwieniem i narastaniem zjawisk "społecznie rewolucyjnych".

"Musimy na nowo wymyślić pewne reguły gry, bo kapitalizm opiera się o pewne reguły gry i ci, którzy są silni w kapitalizmie mają największy wpływ na te reguły gry, a ci, którzy są słabsi mogą się tylko później buntować" - mówił premier.

"Żeby uratować demokratyczny kapitalizm potrzebujemy w dużym stopniu stworzyć nowe zasady, które będą pozwalały rozbijać globalne monopole" - ocenił szef rządu.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy