Premier zgodzi się na propozycje pielęgniarek jeśli 'za' będą inne związki i zniknie 'białe miasteczko'

opublikowano: 05-07-2007, 16:26

Premier zgodzi się na propozycję pielęgniarek dotyczącą podziału pieniędzy na podwyżki, jeśli zgodzą się na nie inne związki zawodowe biorące udział w rozmowach i zniknie "białe miasteczko" - powiedział dziennikarzom minister zdrowia Zbigniew Religa po powrocie z rozmów z  Jarosławem Kaczyńskim.

Według Religi warunkiem przyjęcia takiej propozycji przez premiera jest likwidacja "białego miasteczka" przed budynkiem kancelarii.

Wcześniej Religa w przerwie czwartkowego spotkania ze związkowcami służby zdrowia, poinformował, że pielęgniarki zaproponowały, aby 80 proc. ze środków zagwarantowanych na podwyżki w czwartym kwartale tego roku, było przeznaczonych tylko na wzrost wynagrodzeń tej grupy zawodowej. Na wynagrodzenia ma być przeznaczone 40 proc. z 1,2 mld zł nadwyżki w NFZ.

Religa dodał, że premier "był tak zaskoczony propozycją pielęgniarek", że chciał je omówić z ministrem zdrowia. Zaznaczył, że nie zna jeszcze stanowiska pozostałych związków zawodowych w tej sprawie.

Wiceszef Naczelnej Rady Lekarskiej Andrzej Włodarczyk powiedział, że lekarze "są w stanie zgodzić się na taką propozycję ponieważ rozumieją, że pielęgniarki są grupą mało zarabiającą". Jednocześnie zastrzegł, że taki podział środków na podwyżki obowiązywałby tylko w czwartym kwartale tego roku.

Wcześniej Szef OZZL Krzysztof Bukiel powiedział dziennikarzom, że związek jest ewentualnie gotów na przyjęcie propozycji pielęgniarek jeżeli jednocześnie dostanie gwarancję realizacji w przyszłym roku podwyżek przedstawionych w postulatach. (PAP)

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Premier zgodzi się na propozycje pielęgniarek jeśli 'za' będą inne związki i zniknie 'białe miasteczko'