Press Glass zainwestuje 50 mln zł w Radomsku

ISBNews
opublikowano: 30-05-2014, 15:14

Press Glass zainwestuje 50 mln zł w rozbudowę zakładu w Radomsku i utworzy 200 nowych miejsc pracy. Powiększenie zakładu ma służyć wzmocnieniu pozycji eksportowej spółki, poinformował kierownik w Press Glass Gerard Plaze.

"Od początku konsekwentnie inwestujemy we wzmacnianie przewagi konkurencyjnej, co jest jednym z naszych głównych priorytetów. Rozbudowa fabryki w Radomsku pozwoli nam umocnić pozycje na rynkach skandynawskich i w Niemczech, czyli tam, gdzie eksportujemy najwięcej szyb. Zamierzamy jednak równocześnie znacznie zwiększyć swoją obecność na pozostałych rynkach, w tym przede wszystkim brytyjskim i francuskim" - powiedział kierownik ds. promocji w Press Glass Gerard Plaze, cytowany w komunikacie.

Fabryka w Radomsku już teraz jest największym w Europie centrum obróbki szkła dla budownictwa w Europie. Zakład powstał w 2008 r. i jest najmłodszą fabryką firmy (pozostałe znajdują się w Nowej Wsi, Tczewie oraz Tychach). Początkowo miał powierzchnię 12 tys. m2, aktualnie - po rozbudowie w 2012 r. - jest to 30 tys. m2. Po zakończeniu inwestycji powierzchnia hal wzrośnie do 63 tys. m2, podano również.

Prace nad rozbudową ruszą w najbliższym kwartale. Moc produkcyjna zakładu zostanie poszerzona o nowe linie do produkcji szyb zespolonych i laminowanych, piece do produkcji szyb hartowanych oraz centrum produkcji szyb emaliowanych i szyb z kolorowymi nadrukami. Powiększy się także powierzchnia magazynów szkła.

Obecnie w radomszczańskim zakładzie pracuje 447 osób. 80% produkcji kierowane jest na eksport.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ISBNews

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Press Glass zainwestuje 50 mln zł w Radomsku