Presserwis: Axel Springer Polska szykuje gazetę sportową

(Marek Druś)
opublikowano: 12-06-2006, 07:51

Axel Springer Polska pracuje nad projektem gazety poświęconej sportowi, informuje Presserwis powołując się na nieoficjalne informacje. Spółka prowadzi podobno rozmowy z dziennikarzami z działów sportowych różnych mediów, oferując im pracę w połączonej w przyszłości redakcji sportowej „Dziennika” i „Faktu”. Ma ona ponadto przygotować projekt nowego tytułu.

Axel Springer Polska pracuje nad projektem gazety poświęconej sportowi, informuje Presserwis powołując się na nieoficjalne informacje. Spółka prowadzi podobno rozmowy z dziennikarzami z działów sportowych różnych mediów, oferując im pracę w połączonej w przyszłości redakcji sportowej „Dziennika” i „Faktu”. Ma ona ponadto przygotować projekt nowego tytułu.

Presserwis podkreśla, że na razie nie wiadomo, czy nowa gazeta Axel Springer Polska będzie wzorowana na wydawanym w Niemczech tygodniku ”Bild am Sontag”, czy od razu będzie to dziennik sportowy. Część pomysłów do wykorzystania w nowym projekcie ma być już testowana w dodatku mundialowym ”Dziennika”.

Tomasz Zięba, prezes Marquard Media Polska – wydawcy ”Przeglądu Sportowego” – uważa, że Axel Springer Polska po sukcesie w segmencie tabloidów, gdzie „trafił na słabego przeciwnika”, myśli o dzienniku sportowym.

- Sądzę, że tu będzie mu trudno, ale niech próbuje – powiedział.

Podkreślił, że jak dotąd Axel Springer Polska nie pozyskał do swojej redakcji sportowej nikogo z trzonu redakcyjnego ”Przeglądu Sportowego”.

Presserwis, MD

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: (Marek Druś)

Polecane