Prezes ABN Amro: będzie porozumienie USA i Chin w sprawie handlu

opublikowano: 22-01-2019, 13:23

Prezydent Donald Trump zawrze porozumienie handlowe z Chinami w tym roku, bo będzie starał się o reelekcję w przyszłym, twierdzi Kees van Dijkhuizen, prezes ABN Amro.

Szef holenderskiej grupy finansowej uważa, że w porównaniu do ubiegłego roku perspektywy gospodarcze obecnego są gorsze.

Kees van Dijkhuizen
Zobacz więcej

Kees van Dijkhuizen fot. Bloomberg

- Jest bardziej ponuro niż w ubiegłym roku – powiedział van Dijkhuizen w CNBC. – Patrząc na USA, myślę, że pan Trump chce być ponownie wybrany w przyszłym roku dlatego uważam, że zawrze umowę w którymś momencie w tym roku – dodał.

Szef ABN Amro uważa, że Chiny, które mocno delewarowały się w ubiegłym roku, włożą w obecnym wiele wysiłku w przyspieszenie wzrostu gospodarczego.

- W Europie Niemcy mieli bardzo zły ostatni kwartał, ale to było bardzo związane z produkcją aut… To nie jest coś, co moim zdaniem będzie kontynuowane w tym roku – powiedział van Dijkhuizen.

Jego zdaniem inwestorzy „bez wątpienia” będą świadkami niższego tempa wzrostu w tym roku. Zaznaczył jednocześnie, że nie jest „zbytnim pesymistą”.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, cnbc.com

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy