Prezes Apple spodziewa się regulacji gigantów IT, bo wolny rynek „nie zadziałał”

opublikowano: 19-11-2018, 07:14

Tim Cook, prezes Apple spodziewa się wprowadzenia w USA regulacji działalności największych spółek technologicznych, bo wydarzenia z ostatnich lat dowiodły, że samoregulacja w ramach wolnego rynku „nie działa”.

- Bardzo wierzę w wolny rynek. Ale musimy przyznać, że czasami wolny rynek nie działa. I tu nie zadziałał. Myślę, że jest nieuniknione wprowadzenie jakiegoś poziomu regulacji – powiedział Cook w wywiadzie dla Axios.

Zobacz więcej

Tim Cook, szef Apple

Bloomberg

Szef Apple podkreślił, że nie jest zwolennikiem regulacji. Zaznaczył jednak, że firmy technologiczne nie powinny się jej obawiać.

- To nie jest kwestia wyboru prywatność czy zyski lub  prywatność czy innowacje technologiczne. To nieprawdziwe alternatywy – powiedział Cook.

Prezes Apple podkreślił, że firmy technologiczne muszą mieć świadomość iż ich produkty mogą być wykorzystane do złych celów.

W ostatnich latach doszło do wielu afer związanych z tym jak wielkie firmy technologiczne posługują się danymi użytkowników. Na początku 2018 roku okazało się, że dane ok. 87 mln użytkowników Facebooka było wykorzystanych bez ich wiedzy m.in. do marketingu politycznego.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, MarketWatch

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu