Prezes Banca Mediolanum: są pytania o możliwość wyprowadzenia oszczędności z Włoch

opublikowano: 07-11-2018, 19:33

Klienci Banca Mediolanum pytają o sposoby wyprowadzenia z kraju swoich oszczędności, informuje Reuters powołując się na prezesa największej włoskiej firmy zarządzającej aktywami.

Trwające od czerwca rządy populistów spowodowały spadek cen akcji na giełdzie w Mediolanie, a także wartości obligacji Włoch. Pojawiły się w tym czasie obawy wyjścia kraju ze strefy euro, choć członkowie eurosceptycznego rządu energicznie temu zaprzeczają.

- Kraj jest w dobrym stanie. Nie uważam, że długi nie będą spłacane lub Włochy wyjdą ze strefy euro. Ale cała ta niepewność powoduje napięcie i strach wśród inwestorów – powiedział Reutersowi Massimo Doris.

Prezes Banca Mediolanum ujawnił, że niektórzy klienci spółki pytają, czy mogą ufać rządowym obligacjom, o co nie było pytań jeszcze w ubiegłym roku.   

- Niektórzy klienci pytają nas o sposób wyprowadzenia za granicę części pieniędzy, transparentny i zgodny z prawem.  To także jest pytanie, którego nie zadawali w ubiegłym roku – podkreślił.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu