Prezes Barclays przewiduje największy wzrost gospodarczy w Wielkiej Brytanii od 1948 roku

  • Paweł Makosz
opublikowano: 30-04-2021, 15:49

Barclays przewiduje największy wzrost gospodarczy w Wielkiej Brytanii od ponad siedmiu dekad. Informacje przekazał dyrektor generalny firmy Jes Staley.

Siedziba Barclays w Wielkiej Brytanii
Siedziba Barclays w Wielkiej Brytanii
Groupa Editor/ Wikipedia Commons/ Creative Commons Uznanie autorstwa - udostępnianie na tych samych warunkach 4.0

Według szacunków CEO brytyjskiej firmy holdingowej wzrost gospodarczy w tym roku wyniesie 6,5 proc. Zdaniem Jes Staley opublikowane w piątek dane dot. wydatków Brytyjczyków pozwalają przewidywać, że ożywienie potrwa aż do 2022 roku.

– Powinien to być rok z największym wzrostem gospodarczym w Wielkiej Brytanii od 1948 roku. Fala, na której jedziemy, na której jadą również inne banki, nie maleje – powiedział Staley.

Start

Ożywienie nadchodzi jednak po roku, w którym Wielka Brytania doświadczyła najgłębszego załamania od trzech stuleci. W tym roku PKB prawdopodobnie nie powróci do poziomu sprzed pandemii.

Ostatnie dane wskazują na silną poprawę koniunktur. Barclays nie jest osamotniony w swoich pozytywnych prognozach. Mediana szacunków ekonomistów ankietowanych przez redakcję Bloomberga wskazuje na odbicie o 5,4 proc. W piątek Lloyds Banking Group podniósł swoje prognozy dla Wielkiej Brytanii, w której ponad 60 proc. dorosłej populacji otrzymało już pierwszą dawkę szczepionki przeciwko COVID-19.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PM, Bloomberg

Polecane