Prezes Biotonu nie potwierdza wiadomości o emisji akcji

ISB
opublikowano: 19-01-2009, 16:16

Spółka biotechnologiczna Bioton potrzebuje dostosowania struktury kosztów do aktualnej sytuacji firmy, poinformował nowy prezes Janusz R. Guy w poniedziałek. Nie potwierdził spekulacji o możliwej nowej emisji akcji spółki.

"Widzę możliwość odbudowania wartości finansowej. Trzeba będzie dostosować strukturę kosztów do aktualnej sytuacji firmy" - powiedział Guy dziennikarzom.

Prezes Biotonu zamierza ogłosić plan finansowy jednak nie zdefiniował konkretnej daty. "Zdrowy standard to taki gdzie plan finansowy robi się na 3-5 lat" - poinformował, przy czym podkreślił że bardzo ważne dla dalszego rozwoju spółki będzie odbudowanie zaufania inwestorów.

Nowy prezes zaznaczył, że jego zdaniem konieczna będzie też maksymalizacja wartości produktów które spółka obecnie posiada.

Dodał, że Bioton ma na polskim rynku stabilny portfel produktowy. Spółka działa nie tylko na rynku insuliny, ale także w obszarze antybiotyków oraz leków generycznych.

Guy nie ujawnił powodów dla których Windstorm Trading Investment Limited, spółka zależna Polpharmy kierowanej przez Staraka, wycofała się z zamiaru zakupu 33% akcji Biotonu od Prokom Investments i nie odniósł się do informacji jakoby spółka potrzebowała 100 mln zł. Podkreślił, że nie wiadomo mu też nic na temat nowej emisji akcji. Natomiast, według niego, kondycja spółki nie zmieniła się na tyle aby nastąpiła taka jej dewaluacja.

W ujęciu jednostkowym, narastająco w I-III kw. 2008 roku spółka miała 3,83 mln zł straty netto wobec 12,75 mln zł straty rok wcześniej. (ISB)

op/mtd


 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ISB

Polecane