Prezes Dialogu został odwołany

ES
opublikowano: 29-04-2008, 09:44

Nowy zarząd Polskiej Miedzi wprawił w ruch miotłę w spółkach zależnych. Zaczął od telekomu. Pracę stracił prezes Sławomir Szych.

Mirosław Krutin, nowy prezes KGHM, zakręcił kadrową karuzelą. Wczoraj dymisje posypały się w spółce zależnej — Telefonii Dialog. Fotele stracili prezes Sławomir Szych i jego zastępca Grzegorz Mach.

Sławomir Szych kierował spółką od czerwca 2006 r. Przez ostatnie kilkanaście miesięcy pracował nad przygotowaniem jej do giełdy. Firma ma już gotowy prospekt emisyjny, ale zgodnie z życzeniem władz Polskiej Miedzi, odłożyła debiut.

Od wczoraj obowiązki prezesa Dialogu pełni dotychczasowy wiceprezes Marcin Olewnik, który jest członkiem zarządu tej spółki od lutego 2006 r. Ma 34 lata i jest najmłodszym prezesem w historii Dialogu.

Mirosław Krutin stawia na młodą kadrę. Wczoraj dokonał też zmian w biurze zarządu KGHM. Stanowisko dyrektora ds. inwestycji i rozwoju powierzył Arkadiuszowi Gierałtowi, który skończył w tym roku 40 lat.

Przyjmując to stanowisko, Gierałt będzie musiał zrezygnować z funkcji wiceprezesa KGHM Letia — spółki KGHM zarządzającej Legnickim Parkiem Technologicznym. Do lipca ubiegłego roku był on szefem zarządu regionu Platformy Obywatelskiej w Lubinie. Obejmując prezesurę w Letii, złożył legitymację partyjną.

To zapewne tylko początek zmian w spółkach zależnych i oddziałach KGHM. O gorących stołkach mówi się w KGHM Ecoren, giełdowych Interferiach i Warszawskiej Fabryce Platerów Hefra.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ES

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu