Prezes Enei nie chce już zarządzać spółką

DI
27-09-2012, 19:37

Prezes Enei, Maciej Owczarek złożył wypowiedzenie umowy o świadczenie usług w zakresie zarządzania przedsiębiorstwem - podała spółka w komunikacie.

"Wypowiedzenie umowy następuje z dniem dzisiejszym z zachowaniem trzymiesięcznego okresu wypowiedzenia. Jednocześnie emitent informuje, iż wypowiedzenie ww. umowy na dzień złożenia wypowiedzenia nie jest równoznaczne z formalną rezygnacją z funkcji pełnionej w zarządzie spółki" - napisano w komunikacie.

Owczarek Maciej (fot. Puls Biznesu_Wiśniewski Marek).jpg
Zobacz więcej

Owczarek Maciej (fot. Puls Biznesu_Wiśniewski Marek).jpg

Motywy decyzji Macieja Owczarka mają przede wszystkim charakter  osobisty.

„Moment  ten zbiega się z zakończeniem niezwykle istotnego procesu, gwarantującego dalszy rozwój Spółki, tj. zawarcia umowy na budowę nowego bloku energetycznego w Kozienicach. Niewątpliwy sukces, jakim było podpisanie wspomnianego dokumentu, poprzedzony był przeprowadzeniem unikatowego w skali kraju Programu Emisji Obligacji, który pozwoli na realizację wieloletniej strategii rozwoju Grupy i tym samym  na urzeczywistnienie tej inwestycji.
Kierowana przeze mnie od ponad trzech lat Spółka nieustannie w owym czasie ewoluowała, przechodziła (i wciąż przechodzi), niezbędne procesy restrukturyzacyjne na poziomie wytwarzania, sprzedaży i dystrybucji energii elektrycznej, mające na celu podniesienie wartości całej Grupy Kapitałowej ENEA oraz umocnienie jej pozycji w sektorze energetycznym. Rok do roku podstawowe parametry ekonomiczne rosły o kilkanaście procent. Ważnym i perspektywicznym ogniwem działalności  Grupy stało się zaangażowanie w projekty związane z budową pierwszej polskiej elektrowni jądrowej oraz wydobyciem gazu łupkowego.
Zostawiam Grupę Kapitałową w poczuciu dobrze spełnionego obowiązku w doskonałej kondycji finansowej.”

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Prezes Enei nie chce już zarządzać spółką