Prezes Enronu wyszedł na wolność

opublikowano: 22-02-2019, 10:13

Jeffrey Skilling, prezes koncernu Enron, którego bankructwo na początku XXI wieku było wielkim wydarzeniem w USA, wyszedł na wolność, informuje Reuters.

Enron zbankrutował w 2001 roku po tym jak ujawniono oszustwa księgowe na wielką skalę ukrywające rzeczywistą sytuację spółki energetycznej. Skilling zrezygnował ze stanowiska zaledwie kilka miesięcy przed upadkiem spółki. Został aresztowany w 2004 roku za przyczynienie się do bankructwa Enronu, które zrujnowało tysiące pracowników spółki i inwestorów. W tym samym czasie do aresztu trafił także twórca Enronu, Ken Lay.

W maju 2006 roku sąd w Houston skazał Skillinga za popełnienie 19 przestępstw na 24 lata więzienia. W 2013 roku sąd federalny skrócił mu wyrok do 14 lat w zamian za zgodę na przekazanie ponad 40 mln USD jego „zamrożonego” majątku na odszkodowania dla ofiar bankructwa Enronu.

Ken Lay, również uznany za winnego popełnienia wielokrotnego przestępstwa, zmarł na zawał serca sześć tygodni po ogłoszeniu wyroku.
 

fa44e31e-90f7-11e9-bc42-526af7764f64
Poza scenariuszem
Newsletter poświęcony globalnym rynkom finansowym. Strategie inwestycyjne, alternatywne scenariusze, makrospojrzenie.
ZAPISZ MNIE
Poza scenariuszem
autor: Marek Wierciszewski
Wysyłany co dwa tygodnie
Marek Wierciszewski
Newsletter poświęcony globalnym rynkom finansowym. Strategie inwestycyjne, alternatywne scenariusze, makrospojrzenie.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

USA