Prezes europejskiej sieci hotelowej z zakazem wjazdu do USA

opublikowano: 06-02-2020, 13:23

Gabriel Escarrer, prezes hiszpańskiej spółki Melia Hotels International dostał zakaz wjazdu do USA. Powodem jest prowadzenie przez spółkę działalności na Kubie, informuje Reuters.

Agencja zwraca uwagę, że to oznaka eskalacji sankcji nałożonych przez USA na Kubę i prowadzące tam działalność firmy. Reuters przypomina, że administracja Donalda Trumpa ostrzegła w ubiegłym roku iż będzie dążyć do całkowitej realizacji czwartego paragrafu ustawy Helmsa-Burtona, wzmacniającego obowiązujące od dekad embargo na działalność na Kubie. Przewiduje on objęcie zakazem wjazdu do USA tym, którzy odnoszą osobiste korzyści z nieruchomości skonfiskowanych na Kubie po rewolucji 1959 roku. Prawo było rzadko stosowane po uchwaleniu w 1996 roku z powodu sprzeciwu społeczności międzynarodowej.

W przypadku Melia Hotels International Amerykanie wskazują iż powiązane ze spółką dwa hotele stoją na działce przejętej przez państwo w latach 50. XX wieku.

Hiszpańska spółka, która działa na Kubie od trzech dekad, informowała wcześniej, że nie posiada żadnych aktywów w tym kraju i jedynie zarządza hotelami, przypomina Reuters.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane