Prezes FCA sprzedawał akcje dzień po ujawnieniu rozmów z Renault

opublikowano: 31-05-2019, 12:30

Mike Manley zdecydował się skorzystać ze wzrostu kursu Fiat Chrysler Automobiles (FCA) po ogłoszeniu rozmów o fuzji z Renault i sprzedał akcje za 3,46 mln USD, donosi Reuters.

Manley przeprowadził transakcję 28 maja. Dzień wcześniej FCA poinformował o propozycji połączenia z francuskim Renault, co wywołało dwucyfrowy wzrost kursów obu spółek.

Zobacz więcej

Mike Manley

Bloomberg

Z dokumentów złożonych na giełdzie holenderskiej, gdzie notowane jest FCA wynika, że prezes spółki sprzedał 250 tys. akcji po 13,85 USD. Rzecznik FCA powiedział, że Manley sprzedał akcje aby pozyskać pieniądze na cele osobiste.

Prezes miał nosa, bo w piątek akcje spółki tanieją o prawie 5 proc. do 11,41 EUR (12,72 USD). Makler działający na giełdzie w Mediolanie powiedział Reutersowi, że sprzedaż akcji przez prezesa FCA „nie jest dobrym znakiem” i poza przeceną spowodowaną wojną handlową przyłożyła się do spadku kursu spółki w piątek.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu