Prezes FCA sprzedawał akcje dzień po ujawnieniu rozmów z Renault

opublikowano: 31-05-2019, 12:30

Mike Manley zdecydował się skorzystać ze wzrostu kursu Fiat Chrysler Automobiles (FCA) po ogłoszeniu rozmów o fuzji z Renault i sprzedał akcje za 3,46 mln USD, donosi Reuters.

Manley przeprowadził transakcję 28 maja. Dzień wcześniej FCA poinformował o propozycji połączenia z francuskim Renault, co wywołało dwucyfrowy wzrost kursów obu spółek.

Zobacz więcej

Mike Manley

Bloomberg

Z dokumentów złożonych na giełdzie holenderskiej, gdzie notowane jest FCA wynika, że prezes spółki sprzedał 250 tys. akcji po 13,85 USD. Rzecznik FCA powiedział, że Manley sprzedał akcje aby pozyskać pieniądze na cele osobiste.

Prezes miał nosa, bo w piątek akcje spółki tanieją o prawie 5 proc. do 11,41 EUR (12,72 USD). Makler działający na giełdzie w Mediolanie powiedział Reutersowi, że sprzedaż akcji przez prezesa FCA „nie jest dobrym znakiem” i poza przeceną spowodowaną wojną handlową przyłożyła się do spadku kursu spółki w piątek.

81a6d2b2-8c30-11e9-bc42-526af7764f64
Cztery kółka
Newsletter na temat rynku motoryzacyjnego: premiery, nowości, branżowe ciekawostki.
ZAPISZ MNIE
Cztery kółka
autor: Łukasz Ostruszka
Wysyłany co dwa tygodnie
Łukasz Ostruszka
Newsletter na temat rynku motoryzacyjnego: premiery, nowości, branżowe ciekawostki.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu