Prezes Fiata nie chce pomocy państwa

(Marek Druś)
10-02-2005, 14:16

Prezes Fiata Sergio Marchionne odrzucił pomysł pomocy państwa dla borykającego się z kłopotami Fiat Auto, poinformował w czwartek dziennik

Prezes Fiata Sergio Marchionne odrzucił pomysł pomocy państwa dla borykającego się z kłopotami Fiat Auto, poinformował w czwartek dziennik

Według gazety, Marchionne nie wierzy, że wspierane przez państwo zachęty do kupna aut Fiata pomogą rozwiązać problemy spółki. Z drugiej strony wskazuje, że pojawiające się od jakiegoś czasu pogłoski o możliwości bezpośredniego zaangażowania państwa w spółce osłabiają pozycję jej zarządu w rozmowach z partnerami.

Minister Przemysłu Antonio Marzano powiedział, że państwo nie zamierza inwestować w Fiata.

pisze, że 3 marca ma dojść do kolejnego spotkania przedstawicieli Fiata i General Motors. Dziennik pisze, że to ostateczny termin, w jakim spółki postanowiły podjąć ostateczną decyzję w sprawie dalszej współpracy, m.in. wykonania przez Fiata opcji sprzedaży amerykańskiemu koncernowi akcji Fiat Auto.

MD, AFX

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: (Marek Druś)

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Inne / Prezes Fiata nie chce pomocy państwa