Prezes firmy tytoniowej wezwał brytyjski rząd do zakazania papierosów

opublikowano: 26-07-2021, 07:17

Jacek Olczak, prezes Philip Morris International (PMI) wezwał rząd Wielkiej Brytanii do wprowadzenie w ciągu dekady zakazu sprzedaży papierosów, donosi The Guardian.

Olczak powiedział, że jego firma „widzi świat bez papierosów” oraz że „im szybciej się to stanie, tym lepiej dla wszystkich”. Prezes PMI uważa, że papierosy powinny być traktowane tak samo jak auta z silnikami spalinowymi, których sprzedaż ma zostać zakazana od 2030 roku.

fot. Bloomberg
fot. Bloomberg

The Guardian zwraca uwagę, że PMI straciłby na zakazie sprzedaży papierosów, który uderzyłaby w jego markę Marlboro. Przypomina jednak, że koncern sygnalizował chęć zwiększania udziału w obrotach produktów nie związanych z paleniem oraz przechodzenie do biznesu “healthcare and wellness”. W ramach tej strategii PMI ogłosiło ofertę przejęcia za 1 mld GBP brytyjskiej firmy Vectura, produkującej inhalatory dla chorych na astmę, przypomina The Guardian.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, The Guardian

Polecane