Prezes Hawe straci posadę

Katarzyna Latek
opublikowano: 21-06-2010, 00:00

W spółce wkrótce zmieni się prezes. Roberta Kwiatkowskiego zastąpi Krzysztof Witoń, były prezes Exatela.

Rada nadzorcza operatora zbierze się 29 czerwca

W spółce wkrótce zmieni się prezes. Roberta Kwiatkowskiego zastąpi Krzysztof Witoń, były prezes Exatela.

Hawe radzi sobie ostatnio bardzo dobrze. Podpisało kontrakt z Erą o wartości 37,5 mln zł, a akcjonariusze zapowiadają kolejne lukratywne umowy. Świetne perspektywy skłoniły ich nawet do odstąpienia od połączenia ze Sferą, bo uznali, że ruch taki byłby "przedwczesny", a spółka lepiej poradzi sobie sama.

Wydawałoby się, że pozycja prezesa w firmie, która odnosi sukcesy, nie jest zagrożona. Jednak tak nie jest. Wkrótce kierownictwo Hawe się zmieni — dowiedzieliśmy się nieoficjalnie. Roberta Kwiatkowskiego, który kieruje spółką, zastąpi Krzysztof Witoń.

Teraz człowiek z branży

Hawe jest dla Roberta Kwiatkowskiego pierwszą spółką telekomunikacyjną w karierze. Zasłynął jako prezes Telewizji Polskiej oraz członek Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji. Był także współtwórcą kampanii wyborczej Aleksandra Kwaśniewskiego w 1994 r.

— Jest mocniej zaangażowany w politykę niż w biznes, dlatego akcjonariusze wolą kogoś bardziej merytorycznego — twierdzi nasz rozmówca.

Krzysztof Witoń, który prawdopodobnie zostanie prezesem Hawe, ma duże doświadczenie w branży telekomunikacyjnej. Kierował m.in. Exatelem, był też wiceprezesem Tele2 Polska. To on ma doprowadzić spółkę do rozkwitu.

Zmiana po walnym

Marek Falenta, znaczący akcjonariusz Hawe, nie potwierdza naszych informacji. Ale i niezupełnie im zaprzecza.

— Najbliższa rada nadzorcza na pewno nie będzie zajmowała się zmianą prezesa — mówi Marek Falenta.

Ma się ona odbyć podobno w tym tygodniu. Jednak z naszych informacji wynika, że dniem podjęcia decyzji będzie 29 czerwca, na który zaplanowano WZA spółki. Wtedy też zbierze się rada nadzorcza.

Hawe zajmuje się budową ringu światłowodowego wokół Polski. Dzierżawi innym operatorom włókna światłowodowe i rurociągi, w których mogą prowadzić własne kable. Z infrastruktury spółki korzystają oprócz Ery m.in. UPC i Netia.

Na początku tego roku firma poinformowała, że zamierza wymienić się akcjami ze Sferią, należącą do Zygmunta Solorza-Żaka. Do fuzji nie doszło, ale spółki rozstały się w "przyjaznej atmosferze". Marek Falenta mówił na naszych łamach, że zamiast fuzji niewykluczona jest współpraca ze Sferią lub Aero2. Dodawał też, że umowy, na które liczy, spowodują znaczny wzrost wyceny spółki.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Katarzyna Latek

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Prezes Hawe straci posadę