Prezes JP Morgan: „burzowe chmury” nad gospodarką USA mogą się rozejść

opublikowano: 23-05-2022, 19:25
Play icon
Posłuchaj
Speaker icon
Close icon
Zostań subskrybentem
i słuchaj tego oraz wielu innych artykułów w pb.pl

Jamie Dimon, prezes największego amerykańskiego banku uważa, że gospodarka USA jest wciąż silna, a potencjalne przeszkody dla jej wzrostu mogą się nie zmaterializować, informuje Bloomberg.

- Silna gospodarka, duże chmury burzowe. Nazywam to chmurami burzowymi, bo są to chmury burzowe, mogą się rozejść – powiedział prezes JP Morgan Chase podczas spotkania z inwestorami w poniedziałek.

Dimon wskazał, że z jednej strony gospodarkę USA zasila stymulacja fiskalna i monetarna, a z drugiej strony przeciwdziała temu wysoka inflacja i zacieśnianie ilościowe. Zauważył, że takiej kombinacji czynników jeszcze nigdy nie było. Prezes JP Morgan uważa, że recesja gospodarki USA jest możliwa, ale byłaby inna niż dotychczasowe, właśnie z racji wyjątkowej kombinacji czynników oddziałujących na gospodarkę.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane