Prezes JP Morgan chwali działania prezydenta Trumpa

opublikowano: 31-07-2018, 13:20

Prezes JP Morgan Chase, Jamie Dimon twierdzi, że obniżki podatków wprowadzone przez prezydenta Donalda Trumpa, a także niektóre inne jego działania, pomogły gospodarce USA.

Prezydenci otrzymują duży kredyt zaufania, ale także wiele potępienia za rzeczy, których nie zrobili. Obecny prezydent zrobił rzeczy, które przyspieszyły wzrost -  powiedział Dimon w wywiadzie dla telewizji CNBC

Zobacz więcej

Jamie Dimon, szef JPMorgan Chase

Bloomberg

Menedżer wyjaśnił, że Stany Zjednoczone potrzebowały konkurencyjnych podatków. 

Sposób, w jaki społeczeństwo amerykańskie powinno o tym myśleć jest taki: od 20 lat stajemy się coraz mniej konkurencyjni, napędzając kapitał i mózgi za granicą – stwierdził Dimon.

Bankier powiedział także, że niektóre z restrykcji regulacyjnych forsowanych przez Trumpa pomagają małym firmom. 

W Ameryce powstawało mniej małych firm niż w jakimkolwiek innym okresie odbicia i odreagowania. To przyspieszyło wzrost, ale było to tylko 20 procent w ciągu 10 lat, powinno być 40 proc. Powodem, dla którego nie było 40  proc. jest wiele rzeczy, które zrobiliśmy sami siebie krzywdząc – wyjaśnia Dimon.

Komentarze Dimona mają miejsce po tym, jak Departament Handlu w miniony piątek poinformował, że gospodarka USA wzrosła w drugim kwartale o 4,1 proc. Było to najwyższe tempo wzrostu od trzeciego kwartału 2014 r., kiedy gospodarka rozwijała się w tempie 4,9 proc.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk, CNBC

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Gospodarka / Prezes JP Morgan chwali działania prezydenta Trumpa