Prezes JP Morgan: słuszna decyzja o wojnie handlowej z Chinami

opublikowano: 05-04-2019, 07:37

Jamie Dimon, szef banku JP Morgan Chase nie potępił Białego Domu za wywołanie konfliktu handlowego z Chinami. Wręcz przeciwnie.

- Lepiej sobie poradzić z tym teraz, cokolwiek to znaczy dla gospodarki – powiedział Dimon podczas wystąpienia w Radzie Stosunków Międzynarodowych (CFR). – Nie byłem zwolennikiem ceł i grożenia, ale zajęcia się tymi problemami – dodał.

Zobacz więcej

Jamie Dimon, szef JPMorgan Chase

Bloomberg

Szef największego amerykańskiego banku wskazał na szereg poważnych problemów, z którymi borykają się globalne firmy, m.in. kradzież własności intelektualnej, niesprawiedliwe reguły dotyczące inwestycji, a także inne niż celne bariery handlowe.

Dimon powiedział, że jest zadowolony z sygnalizowanych postępów w negocjacjach handlowych USA z Chinami. Podkreślił jednak, że ważne będą szczegóły porozumienia.

- Nie chcemy aby była to umowa o zakupie soi. Jeśli uzgodnią kupno od nas dóbr wartości 200 mld USD to nie naprawi problemów – powiedział Dimon.

Szef JP Morgan nie obawia się recesji w USA.

- USA powoli idą naprzód. Nie zwracajcie uwagi na hałas. Wszystkie te geopolityczne rzeczy wpływają na rynek, ale bezrobocie spada, wynagrodzenia rosną, zaufanie biznesu jest wysokie, a na rynku nieruchomości jest duży popyt na domy – powiedział Dimon.   

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, cnbc.com

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

USA