Prezes JSW: debiut spółki może opóźnić się najwyżej o tydzień

PAP
opublikowano: 17-05-2011, 12:07

Debiut giełdowy Jastrzębskiej Spółki Węglowej (JSW), który jest zaplanowany na 30 czerwca, może opóźnić się najwyżej o tydzień - poinformował dziennikarzy prezes JSW Jarosław Zagórowski.

"Ofertę mamy przygotować w czerwcu, a o dokładnym terminie debiutu zadecydują resort skarbu i doradcy. Może rzeczywiście będzie kilka dni opóźnienia, jeden-dwa, góra tydzień. Jednak sam debiut to już element techniczny. Oferta będzie w czerwcu" - powiedział dziennikarzom Zagórowski.

W poniedziałek wiceminister gospodarki Joanna Strzelec-Łobodzińska mówiła, że debiut Jastrzębskiej Spółki Węglowej na giełdzie 30 czerwca nadal jest realny, a jeśli się przesunie, to o nie więcej niż dwa-trzy dni. Prospekt emisyjny spółki jest dobrze przygotowany i procedura w KNF powinna przebiegać bez zakłóceń. Dodała, że book-building możliwy jest w drugiej połowie czerwca.

5 maja związkowcy z JSW parafowali porozumienie dotyczące gwarancji pracowniczych i na najbliższym posiedzeniu Wojewódzkiej Komisji Dialogu Społecznego chcieliby je ostatecznie podpisać. Do uzgodnienia i podpisania pozostały jeszcze porozumienia w pozostałych trzech obszarach rozmów.

Związki uważają, że kolejne porozumienia powinny zapewniać wprowadzenie zmian w statucie JSW, zabezpieczających realizację postanowień strategii dla górnictwa do 2015 roku, gwarancje utrzymania pełnego władztwa korporacyjnego Skarbu Państwa w JSW oraz gwarancje powoływania członków rady nadzorczej i członka zarządu spółki z wyboru załogi. Chodzi również o gwarancje wydania wszystkim pracownikom akcji pracowniczych oraz uzgodnienia zasad podziału walorów pomiędzy osoby uprawnione oraz pracowników nieuprawnionych, a także o wzrost wynagrodzenia zasadniczego w JSW o 10 proc.

W miniony czwartek minister gospodarki Waldemar Pawlak podpisał uchwały walnego zgromadzenia dotyczące zgody na upublicznienie JSW. Firma złożyła w Komisji Nadzoru Finansowego prospekt emisyjny w związku z planowaną na czerwiec publiczną ofertą akcji. Wcześniej Pawlak zwlekał z tą decyzją, czekając na porozumienia ze stroną społeczną. Dotąd parafowano jedno z nich - dotyczące gwarancji pracowniczych. (PAP)

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Prezes JSW: debiut spółki może opóźnić się najwyżej o tydzień