Prezes JSW ocenia wyniki spółki

MAG
opublikowano: 12-08-2013, 11:40

Prezes Jarosław Zagórowski o wynikach JSW: Spadki cen węgla koksowego i energetycznego są już tak duże, że trudno, żeby wyniki tego nie odzwierciedlały.

Będziemy więc wchodzić w obszar optymalizacji i wręcz wycinanie koksu. Na pewno będzie optymalizacja produkcji na baterii w Dębieńsku. Obcięliśmy już nakłady inwestycyjne do 1,7 mld zł, a może trzeba będzie obciąć jeszcze bardziej.
Nie mamy dziś ciśnienia na wprowadzanie zapowiadanego wcześniej szóstego dnia pracy w tygodniu. To nam się przy obecnych cenach po prostu nie opłaca. Zaproponowaliśmy też pracownikom zamrożenie płac na przyszły rok. Rozmowy mogą być burzliwe.

Nasze cele na 2013 r. to m.in. dojście do produkcji na poziomie 13,7 mln ton, przy wzroście udziału węgla koksowego w produkcji. Sprzedaż własnego węgla zaplanowaliśmy na ponad 14 mln ton (w tym zapasy).

Jeśli chodzi o wystawione na sprzedaż aktywa czeskiego NWR, to prowadzimy wymianę korespondencji,zawierającą uwagi po due diligence, zwłaszcza dotyczące ryzyk. Od nich będzie zależeć ostateczna oferta. Badaliśmy dwa aktywa, kopalnię i koksownię. Ta druga może być interesująca pod pewnymi warunkami.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MAG

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Prezes JSW ocenia wyniki spółki