Prezes KGHM: trzeci kwartał daje powody do optymizmu

PAP
opublikowano: 10-10-2017, 17:18

Sytuacja KGHM w trzecim kwartale tego roku daje powody do optymizmu; czynniki makroekonomiczne mocno nam sprzyjają – powiedział prezes KGHM Polska Miedź Radosław Domagalski-Łabędzki.

Prezes we wtorek, podczas konferencji prasowej w siedzibie miedziowej spółki w Lubinie, podkreślił, że trzeci kwartał daje powody do optymizmu. „Naprawdę czynniki makroekonomiczne mocno nam sprzyjały” - wskazał Domagalski-Łabędzki.

Zobacz więcej

Radosław Domagalski-Łabędzki

Marek Wiśniewski

Pytany o dywidendę w przyszłym roku, podkreślił, że KGHM chciałby w miarę możliwości pozostać spółką dywidendową. „Ja jako przedstawiciel zarządu mogę tylko rekomendować pewne rozwiązania. Udało nam się wypłacić dywidendę za 2016 r., z czego się cieszę. Makroekonomiczne otocznie nam sprzyja w 2017 r., więc mam nadzieję, w miarę możliwości, na wypłatę dywidendy w następnym roku. Koniec, końców to walne podejmuje decyzje w tej kwestii” - mówił.

Prezes powiedział również, że jego zdaniem podatek od kopalin powinien być odprowadzany w Polsce. „On istnieje we wszystkich w zasadzie krajach, w których prowadzi się wydobycie. Kwestią jest tylko formuła. My mamy formułę, która jest najdalej idącym rozwiązaniem, jeśli chodzi o rozwiązania fiskalne, więc każda decyzja zmieniająca tę formułę, będzie dla nas korzystna” - powiedział prezes.

Domagalski-Łabędzki poinformował także, że usprawniony został proces zarządzania aktywami zagranicznymi. „Dziś nie ma już pośredników w KGHM International, a centrala KGHM bezpośrednio, sama pozyskuje informacje o tym, co się dzieje w kopalniach w Chile, Kanadzie czy USA. To przynosi bardzo dobre efekty na poziomie zarządzania i wiedzy o tym, co się dzieje w aktywach zagranicznych” - wskazał. Dodał, że dzięki zmianie organizacji zarządzaniu aktywami zagranicznymi, kopalnie zagraniczne są bardziej efektywne kosztowo.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Prezes KGHM: trzeci kwartał daje powody do optymizmu