Prezes LOT zapowiada zwiększenie liczby lotów do Pekinu

opublikowano: 18-11-2019, 11:29

Prezes Rafał Milczarski powiedział agencji Xinhua, że od stycznia 2020 roku samoloty LOT będą latać do Pekinu siedem razy w tygodniu. Po uruchomieniu CPK może być ich 21 w tygodniu.

Zwiększenie liczby lotów z trzech obecnie będzie możliwe dzięki nowemu portowi Beijing Daxing International Airport. Samoloty polskiego przewoźnika będą nadal latać również do Beijing Capital International Airport.

Rafał Milczarski
Zobacz więcej

Rafał Milczarski Marek Wiśniewski

- Codzienne loty pozwolą nam zacieśnić relacje biznesowe i mogą stać się katalizatorem wymiany gospodarczej między dwoma krajami – powiedział Xinhua Milczarski.

Prezes LOT zwrócił uwagę, że loty z Beijing Capital International Airport i Beijing Daxing International Airport będą miały doskonałą siatkę połączeń z innymi miejscami w Europie. Milczarski liczy na to, że pozwoli to zwiększyć ruch nie tylko między Chinami i Polską, ale także innymi krajami Unii Europejskiej.

Prezes LOT powiedział, że polski przewoźnik chciałby zwiększyć liczbę lotów do Pekinu do 14 tygodniowo kiedy tylko dostępne będą sloty, czyli okienka czasowe, umożliwiające lądowanie w portach w stolicy Chin. Milczarski uważa, że liczba lotów do Pekinu może wzrosnąć do 21 tygodniowo kiedy otwarty zostanie Centralny Port Lotniczy.

- Chiński rynek jest dla nas ważny. Naszą ambicją jest stać się bramą, przez którą odbywać się będzie ruch z Chin do tej części Europy, czyli obszaru między Bałtykiem, Adriatykiem i Morzem Czarnym, zamieszkiwanym przez 180 mln ludzi – powiedział Xinhua Milczarski.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, .xinhuanet.com

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy