Prezes Mabionu zrezygnował

opublikowano: 14-12-2016, 17:52

Maciej Wieczorek złożył z dniem 14 grudnia rezygnację z pełnienia funkcji prezesa Mabionu. Zastąpi go Artur Chabowski, który ma wprowadzić spółkę na zagraniczną giełdę.

Jako powód rezygnacji Maciej Wieczorek podał „zakończenie etapu rozwoju Spółki, którego zwieńczeniem było podpisanie umowy partneringowej dla MabionCD20 na UE i kraje bałkańskie oraz liczne inne obowiązki zawodowe”.

Maciej Wieczorek, prezes Mabionu
Zobacz więcej

Maciej Wieczorek, prezes Mabionu Marek Wiśniewski

Mabion poinformował, że Wieczorek będzie nadal uczestniczył w jego strategicznych decyzjach, a podczas najbliższego walnego zgromadzenia zostanie zgłoszony do pełnienia funkcji w radzie nadzorczej.

Maciej Wieczorek ma także objąć kierownictwo Scientific&Advisory Board Spółki - organu towarzyszącego radzie nadzorczej złożonego z osób z osiągnięciami naukowymi w obszarze działania Mabionu, który będzie nakreślać strategiczne kierunki rozwoju portfela i wykorzystania technologii w najbliższych latach.

14 grudnia rada nadzorcza Mabionu podjęła uchwałę w sprawie powołania z Artura Chabowskiego do pełnienia funkcji prezesa.

- Będzie odpowiedzialny za kolejny etap rozwoju Spółki i dokona przeglądu potencjalnych opcji strategicznych wspierających dalszy rozwój Spółki, co może w szczególności obejmować pozyskanie partnerów biznesowych w USA, pozyskanie finansowania na rynkach zagranicznych oraz notowanie Spółki na jednej z giełd w innym kraju europejskim lub w USA – głosi komunikat.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Prezes Mabionu zrezygnował