Prezes Mitsubishi Motors zrezygnował ze stanowiska

opublikowano: 26-04-2004, 15:57

Rolf Eckrodt, prezes Mitsubishi Motors zrezygnował ze stanowiska. To skutek m.in. decyzji DaimlerChryslera o nie uczestniczeniu w działaniach mających poprawić stan finansów japońskiej spółki. Niemcy mają 37 proc. jej akcji, ale szykują się do ich sprzedaży.

Tymczasowym prezesem Mitsubishi Motors, czwartego japońskiego koncernu motoryzacyjnego, został Keiichiro Hashimoto, dyrektor finansowy spółki.

Rezygnacja Eckrodta była oczekiwana jeszcze przed ogłoszeniem przez DaimlerChrysler zamiaru wyjścia z Mitsubishi, jedynego z największych japońskich producentów aut, który przynosi straty. Wiązało się to ze znacznym pogorszeniem wyników spółki na amerykańskim rynku, za co go obwiniano. Eckrodt został ‘wydelegowany’ przez DaimlerChryuslera do Mitsubishi Motors w styczniu 2001 roki. Został dyrektorem operacyjnym spółki. W czerwcu ubiegłego roku objął stanowisko prezesa. Obecnie zapowiedział, że chce przejść na emeryturę.

MD, Reuters

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Świat / Prezes Mitsubishi Motors zrezygnował ze stanowiska