Prezes MyPillow pozwany o 1,3 mld USD przez dostawcę systemu do głosowania w USA

opublikowano: 22-02-2021, 15:14

Mike Lindell to kolejna osoba pozwana przez Dominion Voting Systems za naruszenie dobrego imienia i szkody poniesione z powodu głoszenia, że firma uczestniczyła w sfałszowaniu ostatnich wyborów prezydenckich w USA, donosi The Independent.

Dominion Voting Systems dostarczyło maszyny do głosowania użyte podczas ostatnich wyborów prezydenckich. Lindell to znany zwolennik Donalda Trumpa. Po przegranych przez niego wyborach twierdził wielokrotnie publicznie, że wybory zostały sfałszowane. W pozwie Dominion twierdzi, że Lidell „wiedział iż nie ma żadnych realnych dowodów podtrzymujących jego oskarżenia”. Miał wykorzystywać swoje fałszywe oskarżenia wobec Dominion jako metodę promocji swojej firmy. W pozwie, który został złożony w sądzie Dystryktu Kolumbii, znalazło się żądanie wypłaty odszkodowania wysokości 1,3 mld USD.

Wcześniej pozwy o 1,3 mld USD za oskarżanie Dominion o udział w sfałszowaniu wyborów prezydenckich w USA otrzymało dwoje prawników pracujących w przeszłości dla Donalda Trumpa: Rudy Giuliani i Sidney Powell.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, The Independent

Polecane