Czytasz dzięki

Prezes Nomury dostał po pensji za niedyskrecję pracownika

opublikowano: 24-05-2019, 12:58

Prezes Nomura Holdings będzie miał obniżoną pensję bo uznano iż ponosi odpowiedzialność za niewłaściwe postępowanie pracownika w sprawie poufnych informacji giełdowych.

Prezes Koji Nagai przez trzy miesiące będzie dostawał o 30 proc. niższe wynagrodzenie, poinformował japoński broker. To reakcja na doniesienia, że jeden z pracowników Nomura Research Institute ujawnił informacje dotyczące potencjalnych zmian segmentów giełdy w Tokio, które ostatecznie dotarły do inwestorów. Po raz pierwszy od 2012 roku japoński regulator finansowy ma nakazać Nomurze poprawę wewnętrznej kontroli, dowiedział się nieoficjalnie Bloomberg.

Obniżenie wynagrodzenie prezesa Nomury zostało ogłoszone zaledwie miesiąc po tym jak dowiedział się, że podobnie jak inni wysokiej rangi menedżerowie spółki nie otrzyma dorocznej premii. Powodem było 100,4 mld JPY straty Nomury w roku zakończonym w marcu. To pierwsza strata spółki od dekady. 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane