Prezes PAIiIZ oczekuje znacznego wzrostu inwestycji zagr. w Polsce w tym roku

ISBnews
07-05-2014, 16:21

Poziom inwestycji zagranicznych w Polsce w tym roku wzrósł w porównaniu z rokiem ubiegłym o tej samej porze i powinien pozostać wyraźnie większy w całym roku, uważa prezes Polskiej Agencji Informacji i Inwestycji Zagranicznych (PAIiIZ) Sławomir Majman.

Sławomir Majman, fot. Marek Wiśniewski
Zobacz więcej

Sławomir Majman, fot. Marek Wiśniewski

"Poziom inwestycji zagranicznych w Polsce w 2014 r. w porównaniu z rokiem ubiegłym o tej samej porze jest znacznie większy - zarówno, jeśli chodzi o wartość, jak i liczbę tworzonych miejsc pracy" - powiedział Majman agencji ISBnews w kuluarach Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach.

Dodał, że nie należy z tego wyciągać daleko idących wniosków, jeśli chodzi o cały rok, ponieważ sytuacja gospodarcza jest nadal niepewna. Przypomniał także, że na wynik z początku roku składa się również ogromna inwestycja Volkswagena, która "nie zdarza się codziennie".

"Nie chciałbym niczego prognozować i podawać konkretnej kwoty, ale jak zwykle jestem optymistą i liczę, że poziom inwestycji w tym roku będzie znacznie wyższy niż w ubiegłym" - skonkludował szef agencji.

W 2013 r. PAIiIZ zamknęła 53 projekty inwestycyjne, które doprowadzą do powstania 18 963 nowych miejsc pracy - to wynik o 90% lepszy niż w 2012 r. Wartość projektów zamkniętych w ub.r. przy wsparciu PAIiIZ inwestycji wyniosła 905,2 mln euro, a średnia wartość jednego projektu wyniosła 17 mln euro, czyli mniej niż rok wcześniej.

Lesław Kretowicz

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ISBnews

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Gospodarka / Prezes PAIiIZ oczekuje znacznego wzrostu inwestycji zagr. w Polsce w tym roku