Prezes PayPala: kryptowaluty to na razie eksperyment

opublikowano: 09-03-2018, 07:34
aktualizacja: 09-03-2018, 07:38

Pomimo hałasu, który wokół nich jest, kryptowaluty to wciąż tylko eksperyment, uważa Dan Schulman, prezes PayPal Holdings.

Podczas wystąpienia w Klubie Gospodarczym Nowego Jorku Schulman przekonywał, że przyszłość kryptowalut wciąż jest bardzo niepewna.

Dan Schulman
Zobacz więcej

Dan Schulman fot. Bloomberg

- Przepisy muszą być uporządkowane, tak jak wiele innych rzeczy. To wciąż eksperyment, w przypadku którego wciąż nie jest jasne, w którym kierunku pójdzie – powiedział.

Wcześniej w tym tygodniu pojawiły się doniesienia, że PayPal, działająca na skalę globalną amerykańska firma świadcząca usługi obsługi płatności przez Internet, złożyła wniosek patentowy na przyspieszenie transakcji wirtualnymi walutami.

Wywołało to spekulacje, że PayPal zdecydował się mocniej wejść na rynek kryptowalut. Sceptycy zwracali jednak uwagę, że wniosek jest sprzed 18 miesięcy. Jason Deleeuw, analityk Piper Jaffray uważa, że w bliskiej perspektywie nie należy spodziewać się takich działań spółki.

- Mimo to PayPal twierdzi, że kryptoaktywa mają sens w dłuższym terminie i mogą w końcu stać się  wszechobecne i akceptowane jako codzienna forma płatności – napisał.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu