Prezes PFR: druga fala pandemii z mniejszymi kosztami i zakłóceniami w gospodarce

PAP
opublikowano: 20-11-2020, 12:40

Druga fala pandemii, choć znacznie silniejsza pod względem zdrowotnym, przynosi istotnie mniejsze koszty i zakłócenia w funkcjonowaniu gospodarki - ocenił w piątek prezes PFR Paweł Borys. Dodał, że listopad i styczeń mogą przynieść najniższą aktywność w tym cyklu koniunktury.

Paweł Borys, prezes PFR
Paweł Borys, prezes PFR

"Cały czas dobre dane z przemysłu. Druga fala pandemii choć znacznie silniejsza pod względem zdrowotnym, przynosi istotnie mniejsze koszty i zakłócenia w funkcjonowaniu gospodarki" - napisał w piątek na Twitterze prezes Polskiego Funduszu Rozwoju.

Zdaniem Borysa "wszystko wskazuje, że listopad i styczeń przyniosą najniższą aktywność w tym cyklu koniunktury".

Główny Urząd Statystyczny podał w piątek, że produkcja przemysłowa w październiku wzrosła o 1 proc. rdr, a w porównaniu z poprzednim miesiącem wzrosła o 3,2 proc. Produkcja przemysłowa wyrównana sezonowo w październiku wzrosła rdr o 3,8 proc., a mdm wzrosła o 1,6 proc. Z kolei ceny produkcji przemysłowej w październiku spadły rdr o 0,4 proc., a w ujęciu miesięcznym wzrosły o 0,4 proc.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane