Prezes PGNiG: co najmniej dwa obszary współpracy z Ukrainą

PAP
opublikowano: 18-10-2017, 15:24
aktualizacja: 18-10-2017, 15:25

Wiercenia otworów poszukiwawczych i wydobywczych oraz oferta skorzystania z doświadczeń wydobycia gazu w Polsce to pola współpracy pomiędzy PGNiG oraz ukraińskim przedsiębiorstwem Naftohaz – powiedział w środę we Wrocławiu prezes PGNiG Piotr Woźniak.

Woźniak podczas rozmowy z dziennikarzami w trakcie odbywającego się w środę we Wrocławiu III Forum Energetycznego powiedział, że PGNiG prowadzi współpracę z ukraińskim przedsiębiorstwem Naftohaz w co najmniej dwóch obszarach.

„Jeden to usługi serwisowe, czyli wiercenia otworów poszukiwawczych i wydobywczych na odkrytych już złożach na Ukrainie” - mówił Woźniak. Wyjaśnił, że Exalo Drilling - spółka zależna od PGNiG – wygrała przetarg na takie odwierty. Dodał, że umowa ze stroną ukraińską nie została jeszcze podpisana.

Drugi z obszarów współpracy PGNiG z Ukraińcami to – jak powiedział Woźniak – oferta skorzystania z doświadczeń wydobycia gazu na terenie Polski. „Chodzi o ich obszary karpackie, które są zbliżone budową geologiczną do naszych starych złóż karpackich” - powiedział prezes PGNiG.

Piotr Woźniak
fot. Marek Wiśniewski
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane