Prezes PHN odwołany

AGO
opublikowano: 28-03-2018, 08:19
aktualizacja: 28-03-2018, 17:28

Rada nadzorcza odwołała Macieja Jankiewicza z funkcji prezesa notowanej na warszawskiej giełdzie spółki Polski Holding Nieruchomości (PHN).

Do czasu powołania następcy, na stanowisku zastąpi go Izabela Felczak-Poturnicka, przewodnicząca rady nadzorczej PHN. Maciej Jankiewicz był prezesem spółki od marca 2016 r. Pod jego rządami PHN osiągał dobre wyniki finansowe. W 2017 r. spółka zanotowała m.in. wzrost skorygowanej EBITDA, która wyniosła 52,1 mln zł, czyli o 3,6 proc. więcej niż rok wcześniej. Spadły natomiast koszty utrzymania nieruchomości, które w 2017 r. kształtowały się na poziomie 68,5 mln zł wobec 76,3 mln zł rok wcześniej. 

Zobacz więcej

Maciej Jankiewicz

Fot. ARC

W październiku 2017 r. PHN uzyskał najniższy w swojej historii współczynnik pustostanów, który wyniósł 14,2 proc. Grupa nadal prężnie rozwija się na rynku biurowym, ale coraz odważniej patrzy także w stronę mieszkań, hoteli i magazynów. W 2017 r. rozpoczęła budowę kompleksu apartamentów w Gdyni i osiedla mieszkaniowego w stolicy. W przygotowaniu ma kilka kolejnych inwestycji tego typu w różnych polskich miastach. Poza tym w Warszawie wybuduje kompleksy: hotelowo-apartamentowy i handlowo-usługowy, a pod Pruszkowem - drugi etap inwestycji magazynowej. 

Żaden z członków rady nadzorczej Polskiego Holdingu Nieruchomości, nie odpowiedział na nasze pytania, dotyczące powodu odwołania Macieja Jankiewicza. 

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: AGO

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu