Prezes PKO BP: wszystkie banki stanęły na wysokości zadania w zakresie dostępności gotówki

  • PAP
opublikowano: 10-03-2022, 11:57

Wszystkie banki w Polsce, w tym PKO Bank Polski, stanęły na wysokości zadania w zakresie dostępności gotówki w bankomatach i oddziałach - powiedziała w wywiadzie dla czwartkowego "DGP" prezes PKO BP Iwona Duda, odnosząc się do sytuacji po wybuchu wojny na Ukrainie.

Prezes PKO BP Iwona Duda pytana przez "Dziennik Gazetę Prawną" o wielkość odpływu depozytów z PKO BP po wybuchu wojny na Ukrainie, odpowiedziała: „To był problem całego sektora i wszystkie banki w Polsce, w tym PKO Bank Polski, stanęły na wysokości zadania w zakresie dostępności gotówki w bankomatach i oddziałach. Pojawiały się wyłącznie przejściowe problemy wynikające przede wszystkim z przyczyn logistycznych, czyli np. zaburzeń w systemie dowozu gotówki. Mogę jednak odpowiedzialnie potwierdzić, że poradziliśmy sobie z tym wyzwaniem”.

Iwona Duda, fot. materiały prasowe
Iwona Duda, fot. materiały prasowe

Dodała, że PKO BP ma największą sieć oddziałów i bankomatów, więc było to dla tego banku szczególne wyzwanie. Jak mówiła, zadziałały procedury z marca 2020 r., czyli z pierwszej fazy pandemii, i to mimo że zapotrzebowanie klientów na gotówkę było rekordowe.

„Jako sektor na co dzień ze sobą konkurujemy. Natomiast w sytuacjach trudnych bardzo ściśle współpracujemy. To dotyczy nie tylko gotówki, ale też cyberbezpieczeństwa i odpowiedniej polityki komunikacyjnej. Ważne w tym zakresie było także wsparcie ze strony KNF i Narodowego Banku Polskiego” - zaznaczyła.

Prezes PKO BP podkreśliła, że „silne fundamenty polskiej gospodarki powodują, że perspektywy ekonomiczne pozostają dobre i utrzymują się mocno pozytywne trendy na rynku pracy.”

Według Iwony Dudy stan krajowej gospodarki jest bardzo dobry.

"Wskaźniki aktywności gospodarczej w ostatnich miesiącach przekraczały najbardziej optymistyczne prognozy. Nie widzimy pogorszenia aktywności konsumentów. Zabezpieczeniem dla stabilności makroekonomicznej jest dobry stan finansów publicznych oraz wysoki poziom rezerw walutowych. Równocześnie płynność sektora bankowego, nie tylko nasza, jest bardzo wysoka” - podkreśliła prezes PKO BP.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane