Prezes "Pojezierza" przed sądem za brak informacji w sieci

opublikowano: 29-02-2012, 13:35

Prezes olsztyńskiej spółdzielni mieszkaniowej "Pojezierze" Wiesław B. odpowie przed sądem za to, że nie umieścił na stronach internetowych uchwał podejmowanych przez władze spółdzielni. B. został już dwukrotnie prawomocnie skazany za tajenie wysokości swojej pensji.

Policję o tym, że w internecie brakuje uchwał spółdzielni, poinformował mieszkaniec "Pojezierza" Wiesław Szmidt.

"Jako spółdzielca mam prawo znać podejmowane przez radę nadzorczą uchwały, a nawet składać od nich odwołanie. Tymczasem jak mam to robić, skoro nie znam tych uchwał? Gdy chcę się z nimi zapoznać w siedzibie spółdzielni muszę płacić za wykonanie kopii tych dokumentów" - powiedział PAP Szmidt.

Spółdzielca ten uznał, że spółdzielnia mogłaby zamieszczać uchwały na stronie internetowej - jak nakazuje to ustawa o spółdzielniach mieszkaniowych - a by zabezpieczyć ich treść przed osobami postronnymi tj. nie mieszkańcami "Pojezierza" dostęp do nich mógłby być warunkowany zalogowaniem się. Szmidt do swoich racji przekonał policję, która poinformowała go właśnie o skierowaniu przeciwko Wiesławowi B. wniosku o ukaranie do sądu za "nieumieszczenie na stronie internetowej wymaganych dokumentów". Terminu sprawy jeszcze nie wyznaczono.

Wiesław B. to prezes największej spółdzielni mieszkaniowej w Olsztynie. Za to, że nie chciał Szmidtowi i innym spółdzielcom ujawnić wysokości swoich zarobków sąd w Olsztynie już dwukrotnie skazał go za to na 2 tys. zł grzywny. Oba wyroki są już prawomocne.

Ponieważ tajenie zarobków nie jest przestępstwem, a wykroczeniem, wyroki te nie eliminują Wiesława B. z zajmowania kierowniczych stanowisk.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane