Prezes Polarisu: cła będą miały katastrofalne skutki dla firmy

opublikowano: 09-05-2019, 11:54

Scott Wine, prezes amerykańskiej spółki Polaris, która ma zakłady m.in. w Polsce, ostrzegł, że zapowiadana przez administrację USA podwyżka ceł na import z Chin będzie miała dla firmy katastrofalne skutki.

Wine powiedział, że nowe cła mogą zmniejszyć zysk producenta quadów, skuterów śnieżnych i motocykli nawet o jedną trzecią. Ujawnił, że Polaris wystąpi o wyłączenie z ceł i liczy iż je uzyska. Wine zwrócił uwagę, że spółka sprowadza ok. 15 proc. komponentów z Chin. Podwyższenie ceł oznaczałoby dla niej ponad dwukrotny wzrost kosztów do 200 mln USD. Tymczasem miała ona w ubiegłym roku 335 mln USD zysku przy 6 mld USD sprzedaży. Wine ostrzegł, że jeśli cła wzrosną, spółka może zostać zmuszona do przeniesienia produkcji do Meksyku. Prezes Polarisu podkreślił, że cła uderzą w spółkę, bo choć ma ona zakłady w Meksyku, Polsce, Francji i Chinach, to buduje większość produktów w USA.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, cnbc.com

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

USA