Prezes Polcoloritu bez skwitowania

KSA
opublikowano: 01-07-2008, 00:00

Akcjonariusze producenta płytek nie udzielili absolutorium Wiktorowi Marconiemu ani jego matce — Barbarze Urbaniak-Marconi.

Akcjonariusze producenta płytek nie udzielili absolutorium Wiktorowi Marconiemu ani jego matce — Barbarze Urbaniak-Marconi.

Rada Polcoloritu na 12 godzin przed WZA opublikowała zwięzłą ocenę sytuacji spółki. Powtórzyła w niej zastrzeżenia do prezesa Wiktora Marconiego, którego zawiesiła na początku czerwca. Rada zarekomendowała walnemu nieudzielanie skwitowania prezesowi.

— Głosów „za” nie było. Nie otrzymałem skwitowania, bo główny akcjonariusz wstrzymał się od głosu, a ja nie mogłem głosować na siebie — wyjaśnia Wiktor Marconi.

Głównym akcjonariuszem spółki jest Barbara Urbaniak-Marconi, matka Wiktora Marconiego. Założycielka Polcoloritu zasiada w radzie. W ramach „rodzinnej solidarności” też nie otrzymała absolutorium — jej syn wstrzymał się od głosu.

Rada zarzuca prezesowi m.in. doprowadzenie do przerostu zatrudnienia (redukcje już są wprowadzane), wzrost zapasów i spadek rentowności. Utraconą sprzedaż spółki oszacowała na 18-20 mln zł. Wskazała też, że audytor zgłaszał problemy we współpracy z zarządem podczas przeglądania raportu z I połowy 2007 r.

Wiktor Marconi nie zgadza się z opinią rady i skarży uchwałę o zawieszeniu.

— Dokumenty są już w sądzie. Czekam na wyznaczenie terminu rozprawy — mówi Wiktor Marconi.

To kolejny konflikt w spółce. W 2005 r. Wiktor Marconi zrezygnował z funkcji dyrektora generalnego. Do stycznia 2007 r. spółką kierowała jego matka.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KSA

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Prezes Polcoloritu bez skwitowania