Prezes Polskiej Fundacji Narodowej Filip Rdesiński złożył rezygnację

  • PAP
opublikowano: 27-06-2019, 15:40

Złożyłem rezygnację z funkcji prezesa zarządu Polskiej Fundacji Narodowej, decyzja ta podyktowana jest względami zawodowymi - poinformował w czwartek na Facebooku Filip Rdesiński. Funkcję prezesa PFN pełnił od połowy lipca 2018 r.

"Złożyłem rezygnację z funkcji prezesa zarządu Polskiej Fundacji Narodowej. Decyzja ta podyktowana jest względami zawodowymi. Niebawem czekają mnie nowe, interesujące wyzwania. Odchodząc pragnę podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do ostatnich sukcesów PFN" - napisał Rdesiński.

Dodał, że kiedy rok temu obejmował stery tej instytucji, "pozostawała ona w głębokim kryzysie". "Intensywna praca, zaangażowanie wielu aktywnych ludzi i szereg ciekawych pomysłów, pozwoliło na przełamanie złego wizerunku PFN" - ocenił.

Rdesiński wskazał, że "dziś Fundacja realizuje wiele ciekawych, mądrych i nieszablonowych projektów". "Niebawem odbędzie się polska premiera +Poland The Royal Tour+, wielka kampania na 1 września, ostateczny szlif reklamówek z projektu 4x4, czy rozpoczęcie zdjęć do dużych, historycznych produkcji filmowych" - poinformował Rdesiński.

Zaznaczył, że PFN jest "aktywna w kraju i za granicą". "Powoli przełamuje negatywne stereotypy dotyczące Polski i promuje to co w naszym kraju najlepsze. Jeszcze raz pragnę podziękować wszystkim, z którymi dane mi było współtworzyć sukces tej Fundacji. Wiele się przez ostatni rok nauczyłem, ale wiele nowych doświadczeń przede mną. Zbierać je już będę jednak gdzie indziej" - napisał.

Rdesiński został powołany na prezesa Polskiej Fundacji Narodowej w połowie lipca 2018 r. W zarządzie fundacji wraz z nim znaleźli się Robert Lubański i dotychczasowy szef Fundacji Cezary Andrzej Jurkiewicz.

Polska Fundacja Narodowa istnieje od 2016 roku i została utworzona z inicjatywy prezesów 17 spółek Skarbu Państwa. Jej misją jest budowa pozytywnego wizerunku Polski w kraju i za granicą.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy