Prezes Prospera może przenieść akcje do fundacji rodzinnej

(Marek Druś)
opublikowano: 25-01-2005, 20:20

KPWiG udzieliła dwóm podmiotom, fundacji i spółce od niej zależnej, zezwolenia na przekroczenie 33 proc. ogólnej liczby głosów na WZA Prospera. Mają na to czas do 30 czerwca 2005 roku.

KPWiG udzieliła dwóm podmiotom, fundacji i spółce od niej zależnej, zezwolenia na przekroczenie 33 proc. ogólnej liczby głosów na WZA Prospera. Mają na to czas do 30 czerwca 2005 roku.

Fundatorem FPT Foundation z siedzibą w Vaduz (Lichtenstein) jest Tadeusz Wesołowski, prezes i największy akcjonariusz Prospera, dysponujący 52,2 proc. jego akcji, dających mu 84,4 proc. głosów na WZA.

- Celem statutowym tej fundacji rodzinnej jest finansowanie utrzymania, wykształcenia, ochrony zdrowia oraz bezpieczeństwa beneficjentów fundacji, którymi są członkowie najbliższej rodziny Państwa Wesołowskich a także cele charytatywne. Fundacja będzie pozyskiwała majątek, który mógłby służyć realizacji wymienionych celów – głosi komunikat Prospera.

Spółka poinformowała, że Tadeusz Wesołowski rozważa możliwość wniesienia do fundacji części pakietu własnych akcji. Jeśli do tego dojdzie, fundacja zamierza wnieść je do w 100 proc. od niej zależnej spółki Oktogon Investment z Kopenhagi. Ma się ona zajmować profesjonalnym zarządzaniem aktywów wniesionych do fundacji.

Prosper informuje w komunikacie, że powołanie fundacji nie wpłynie na sposób prowadzenia jego działalności ani nie spowoduje zmian w jego władzach.

MD

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: (Marek Druś)

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Prezes Prospera może przenieść akcje do fundacji rodzinnej