Prezes PZU spodziewa się dalszej konsolidacji sektora bankowego

opublikowano: 05-10-2018, 09:42

Prezes PZU Paweł Surówka spodziewa się dalszego łączenia banków w Polsce i potencjalnie 2-4 transakcji z tym związanych w przyszłym roku, informuje Reuters.

Surówka powiedział w wywiadzie udzielonym agencji, że choć wyniki banków w Polsce zbliżyły się wskaźnikowo do poziomu europejskiego, to na polskim rynku są takie „które albo chcą być większe, albo chcą się sprzedać”. Prezes PZU nie odpowiedział wprost na pytanie Reutersa, czy należący do ubezpieczyciela Alior Bank złoży ofertę kupna Eurobanku. Stwierdził jedynie, że Alior „powinien uczestniczyć w konsolidacji rynku”.

Paweł Surówka
Zobacz więcej

Paweł Surówka fot. WM, Puls Biznesu

Reuters zapytał prezesa PZU także o możliwość połączenia Pekao, którego ubezpieczyciel jest dużym akcjonariuszem, z PKO BP.

- To nie jest najlepszy pomysł – odpowiedział.

Surówka zauważył, że obecna sytuacja, kiedy dwa duże banki muszą ze sobą konkurować, jest dla obu korzystna, bo zmusza je do innowacyjności i poprawy działalności.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu