Prezes Revolut: 2019 rok będzie rekordowy

  • DI
opublikowano: 01-10-2019, 11:35

Nik Storoński, założyciel i prezes Revolut zapowiada, że choć brytyjski fintech będzie miał rekordowy rok, to cele spółki nie zostały jeszcze zrealizowane.

Revolut ogłosił wyniki za 2018 rok. Przychody wzrosły do 58,2 mln GBP z 12,8 mln GBP w roku 2017. Strata netto za rok 2018 wyniosła 32,8 mln GBP, ale efektywność kosztowa poprawiła się, dzięki wzrostowi bazy klientów i wolumenów transakcji. Koszt sprzedaży wzrósł o 247 proc., ale marża brutto poprawiła się, ponieważ przychody rosły szybciej.

- Koniec 2018 roku wydaje się odległy, ale wyniki za ubiegły rok to ważny kamień milowy w systematycznym wzroście naszego biznesu. Skokowy wzrost przychodów oraz liczby użytkowników od początku 2019 roku pokazuje, że powody dla których założyliśmy firmę pozostają aktualne: nie słabnie zapotrzebowanie na narzędzia, które ułatwiają zarządzanie codziennymi finansami – powiedział Storoński.

Revolut przewiduje w 2019 roku trzykrotny wzrost przychodów rok do roku, czemu sprzyja coraz większa baza klientów, nowe usługi i produkty.

- Rok 2019 będzie rekordowy, ale nasze cele nie zostały jeszcze zrealizowane. Jesteśmy zdeterminowani by dotrzeć do wszystkich, którzy poszukują innowacyjnych i tanich usług finansowych – powiedział prezes spółki.

Całkowita liczba użytkowników Revolut w Europie przekroczyła 7 mln osób. W sierpniu i we wrześniu 2019 roku fintech pozyskiwał po ponad 800 tys. klientów miesięcznie. Notuje obecnie 3,7 mln aktywnych użytkowników miesięcznie i średnio 1,1 mln aktywnych użytkowników dziennie.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu