Prezes Rosnieftu nagrał ministra gospodarki

opublikowano: 06-09-2017, 09:30
aktualizacja: 06-09-2017, 09:33

To prezes Rosnieftu Igor Sieczin nagrał potajemnie ministra gospodarki Aleksieja Uljukajewa, co przyczyniło się do oskarżenia tego drugiego o korupcję.

O roli w aferze korupcyjnej szefa największej rosyjskiej spółki naftowej można było się dowiedzieć ze stenogramów nagranych rozmów, które zostały odczytane podczas procesu w moskiewskim sądzie.

Igor Sieczin
TASS/FORUM

- Tu, bierz to. Wsadź do środka i chodźmy – powiedział Sieczin do Uljukajewa po tym jak miał wręczyć mu 2 mln USD łapówki.

Byłemu ministrowi gospodarki grozi 15 lat więzienia za domniemane przyjęcie w listopadzie ubiegłego roku łapówki od Sieczina za zgodę na przejęcie przez Rosnieft większościowych udziałów w spółce naftowej Basznieft.

Uljukajew został zatrzymany w siedzibie Rosnieftu z torbą zawierającą znaczone banknoty pół godziny po spotkaniu z szefem tej spółki. Wcześniej znajdowała się ona w koszu, który wręczył mu Sieczin. Prawnik Uljukajewa twierdzi, że myślał on iż otrzymał od szefa Rosnieftu kosz z winem i owocami.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, moscowtimes.com

Polecane